More

Bradford & District Union of Golf Clubs

PAST PRESIDENTS of THE UNION. 

* Member Deceased

1932 *  Dr. J. Prendergast, Esq.        (Baildon)  1933 *  J. Clough, Esq.    (Shipley)   
1934 * J. W Reynolds, Esq. (West Bradford)  1935 * Dr. J. Wright, Esq.  (West Bowling) 
1936 * F. H. Robinson, Esq. (Cleckheaton) 1937 * A. Snowden, Esq. (Shipley)
1938 * J. E. Gent, Esq. (Bradford Moor) 1939 * S. Carr, Esq. (Shipley)
1940/5 * W. Dufton, Esq. (Bingley St. Ives) 1946 * C. F. Naylor, Esq. (Cleckheaton)
1947 * K. F. Wishart, Esq. (West Bradford 1948 * J. F. Henley, Esq. (Bradford Moor)
1949 * F. M. Wilson, Esq. (Woodhall Hills) 1950 * F. Tattersall, Esq. (Northcliffe)
1951 * E. Tattersall, Esq. (Bingley St. Ives) 1952 * S. Boothroyd, Esq. (Bradford)
1953 * A. A. Plowright, Esq. (South Bradford) 1954 * F. L. Dixon, Esq. (Otley)
1955 * N. Sunderland, Esq. (Keighley) 1956 * A. Drake, Esq. (Cleckheaton)
1957 * R. W Ackernley, Esq. (Shipley) 1958 * E. J.Kennedy, Esq. (Fulneck)
1959 * E. P. Bussey, Esq. (West Bradford) 1960 * N. A. Barnes, Esq.  Ilkley)
1961 * J. Lumb, Esq. (West Bowling) 1962 * K. Russam, Esq. (Woodhall Hills)
1963 * J. A. Musgrave, Esq.     (Keighley) 1964 * G. F. H. Philips, Esq. (Bradford)
1965 * J. L. Wade, Esq. (Shipley) 1966 * G. L. Metcalfe, Esq. (Ilkley)

1967 *

J. E. Batty, Esq. (Northcliffe) 1968 * A. D. Taylor, Esq. (Skipton)

1969 *

D. C. Walsh, Esq. (Otley) 1970 * J. A. Greenwood Esq.  (Keighley)

1971 *

C. G. Butler, Esq. (Clayton) 1972 * B. Cawthray, Esq. (West Bowling)
1973 *  W. Rhodes, Esq.  (West Bradford) 1974 * H. C. Giles, Esq.  (Northcliffe) 
1975  J. A. Richardson, Esq.  (Baildon) 1976 *  F. L. Templeman, Esq. O.B.E.  (Bingley St. Ives) 
1977 * C. Robson, Esq. (Otley) 1978 N. Hudson, Esq. M.B.E. (Bradford)
1979 J. Tallant Esq. (Woodhall Hills) 1980 * J. W. Lingard, Esq. (Cleckheaton)
1981 * M. E. L. Lynn, Esq. (East Bierley) 1982 * M. Perciavl, Esq. (Baildon)
1983 D. Jackson, Esq. (West Bradford) 1984 * R. N. Smith, Esq. J.P. (Shipley)
1985  J. P. Clarke, Esq.  (Headley)  1986  I. Bellas, Esq.  (Keighley) 
1987  R. O. Gillgrass, Esq  (Ben Rhydding)  1988  W. Longbottom, Esq.  (Bingley St. Ives) 
1989 J. R. Burns, Esq. J. P. (West Bradford) 1990 J. Roberts, Esq. (Cleckheaton)
1991 B. N. King, Esq. (Bradford) 1992 B. R. Webb, Esq. (Rawdon)
1993 B. Newiss, Esq. (Riddlesden) 1994 C. Baker, Esq. (Skipton)
1995 * B. Midgley, Esq. (Baildon) 1996 * G. Asquith, Esq. (Shipley)
1997 * W. H. Taylor, Esq. (Branshaw) 1998  D. A. Benson, Esq. (Northcliffe)
1999 * D. M. Miller, Esq. (Keighley) 2000 * M. Mawson, Esq. (Silsden)
2001 R. E. Lowther, Esq. (Ghyll) 2002 R. Banks, Esq. (Headley)
2003 R. G. Dracup, Esq. (Fulneck) 2004 D. P. Smith, Esq. (Keighley)
2005 F. Brammah, Esq. (Northcliffe) 2006 I. H. Wilkinson, Esq. (South Bradford)
2007 I. W. Brogden, Esq. (West Bowling-Northcliffe) 2008 A. M. T. Johnson, Esq. (Bingley St. Ives)
2009 I. N. Page, Esq (Cleckheaton) 2010 L. T. Wood, Esq. (Bradford)
2011 H. L. Thorpe, Esq. (Baildon) 2012 J. Head, Esq. (Branshaw)
2013 M. Doull, Esq. (West Bradford) 2014 J. Watts, Esq. (Ben Rhydding)
2015 T. Collins, Esq. (Calverley) 2016 C. Edwards, Esq. (Northcliffe)
2017 C. Cox, Esq. (Bracken Ghyll) 2018  G. Anderson  (East Bierley)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1984       R. Foster, Esq.                        (Bradford)                         1996 *  M. E. L. Lynn, Esq. (East Bierley)
2012 P. A. Crosby (Woodhall Hills - Shipley)  2012 * P.L. Delaney, Esq. (Baildon)
2017 T. J. Wade, Esq. (West Bowling - South Bradford)    

 

UNION SECRETARIES 

1931 - 1943  M. J. Shard, Esq.  (Northcliffe) 1945 - 1950 K. J. Wishart, Esq.  (Bradford Moor)
1951 - 1952  M. J. Shard< Esq. (Northcliffe) 1953  K. J. Wishart, Esq. (Bradford Moor)
1954 - 1979 W. Dufton, Esq. (Bingley St. Ives) 1980 I. S. Fox, Esq. (South Bradford)
1981 - 1986 R. Toothill, Esq. (Bingley St. Ives) 1987 - 1995 M. E. L. Lynn, Esq. (East Bierley)
1996 - 2003 B. Newiss, Esq. (Riddlesden) 2004 - 2006 J. D. B. Watts (Ben Rhydding)
2007 - 2011 B. R. Webb, Esq (Rawdon) 2012 - 2016 C. Dawson, Esq. (Branshaw)
2017 -  C. Edwards, Esq. (Northcliffe)      

UNION TREASURER

1954 - 1971  W. Dufton, Esq. (Bingley St. Ives 1972 - 1979 P. L. Ramsden, Esq. (South Bradford) 
1980 - 2014  P. A. Crosby Esq. (Woodhall Hills - Shipley) 2015 -  C. Dawson, Esq. (Branshaw)

THE TELEGRAPH & ARGUS GOLFER OF THE YEAR

1972 W. M. (Hopkinson (Bingley St. Ives)
1973 W. M. Hopkinson (Bingley St. Ives)
1974 J. M. Sydney (Clayton)
1975 J. G. M. Scarbrough (Bradford)
1976 M. Bell (Northcliffe)
1977 W. M. Hopkinson (Bingley St. Ives)
1978 G. M. Shaw (Shipley)
1979 R. Ellis (West Bradford)
1980 R. Ellis (West Braford)
1981 W. M. Hopkinson (Bingley St. Ives)
1982 P. A. Crosby (Woodhall Hills)
1983 C. Bloice (Cleckheaton)
1984 M. Bell (Northcliffe)
1985 M. Bell (Northcliffe)
1986 M. Bell (Northcliffe)
1987 M. Bell (Northcliffe)
1988 M. Bell (Northcliffe)
1989 M. Bell (Northcliffe)
1990 M. Bell (Northcliffe)
1991 M. F. Foster (Bradford)
1992 P. I. Wood (Keighley)
1993 P. I. Wood (Keighley
1994  J. D. Harding (Skipton)
1995  P. I. Wood (Keighley) 
1996  M. Scargill (Woodhall Hills) 
1997  B. Mallinson (Skipton) 
1998  I. Martin (Baildon) 
1999 D. J. Berry (West Bradford)
2000 G. Evans (Northcliffe)
2001 D. J. Berry (West Bradford)
2002 R. Wheatley (Bingley St. Ives)
2003 A. Town (Northcliffe)
2004 S. Bell (Baildon)
2005 R. J. Hillas (Northcliffe)
2006 R. J. Hillas (Northcliffe)
2007 S. Jewell (Bradford)
2008 K. Curran (South Bradford)

 THE KARL CURRAN GOLFER OF THE YEAR TROPHY

Presented by the Telegraph and Argus

2009   P. Fenton ( Cleckheaton)  
2010 J. Firth (Baildon)                            
2011 D. Bairstow (Bingley St. Ives)
2012 W. Whiteoak (Bingley St. Ives)
2013 C. Hey (Keighley)
2014 T. Brushwood (Bingley St. Ives)
2015 D. Bairstow (Bingley St. Ives)
2016 T. Brushwood (Bingley St. Ives)
2017 T. Brushwood (Bingley St. Ives

AMATEUR STROKEPLAY CHAMPIONSHIP

1978 R. Ellis (West Bradford) at Otley 145
1979 R. Foster (Bradford) at Bradford 145
1980 I. C. Bottomley (Shipley) at Shipley 143
1981 R. S. Mitchell (Keighley) at Ilkley 142
1982 B. J. Heap (West Bradford) at Keighley 140
1983 R. S. Mitchell (Keighley) at Woodhall Hills 146
1984 M. Bell (Northcliffe) at Northcliffe 142
1885 C. Bloice (Cleckheaton) at Baildon 143
1986   R. S. Mitchell (Keighley) at Cleckheaton 141
1987   M. Bell. (Northcliffe) at Bradford  141 
1988   P. Wood (Keighley) at Shipley  147
1989 W. M. Hopkinson Bingley St. Ives at Bingley  141
1990 M. Bell (Northcliffe) at Woodhall Hills 150
1991  M. F. Foster(Bradford) at Norhcliffe 138
1992   P.I Wood (Keighley) at Cleckheaton 135
1993  P. A. Crosby (Shipley) at Shipley  148 
1994   P. I. Wood (Keighley at Baildon  149 
1995  B. Mallinson (Skipton) at Keighley  142 
1996  M. D. Buckley (Silsden) at Bradford  143 
1997 R. Ellis (west Bradford) at West Bradford  134 
1998 A. Dufton (Woodhall Hills) at West Bowling 140
1999 M. Evans (West Bradford) at Woodhall Hills 64 18 Holes
2000 A. Dufton (Woodhall Hills) at Northcliffe 139
2001 M. Evans (West Bradford) at Northcliffe  137
2002 R. J. Hillas (Northcliffe at Shipley   140
2003 M. Roch (Baildon) at The Manor 143 143
2004 Cancelled (Bad weather Skipton)   
2005 R. J. Hillas (Northcliffe) at Bradford 136
2006 A. Sagar (Keighley) at Keighley 67 (18holes) 67 18 Holes
2007 L. O’Neill (Keighley) at Bingley St. Ives  67 18 Holes
2008 S. Bell (Baildon) at Cleckheaton  137
2009 I. Martin (Baildon) at Northcliffe  136
2010 A. Town (West Bradford) at Skipton  142
2011 D. Bairstow (Bingley St. Ives) at West Bradford       139
2012 W. Whiteoak (Bingley St. Ives) at Woodhall Hills  145
2013 J. Firth (Baildon) at Shipley  142
2014 J. Firth (Rawdon) at Bradford  140
2015 A. Town (Bingley St. Ives) at Northcliffe 141
2016 N. Colbeck (Cleckheaton) at Bingley St. Ives    138
2017 J. Mountain (Shipley) at Keighley 144
2018 D. Bairstow (West Bradford) at West Bradford 141

 

Amateur Matchplay Championship

1931      G. Marwood (West Bowling) at Keighley 149
1932 E. J. Nichol (West Bowling) at Beckfoot 150
1933 J. E. Gent (Bradford Moor) at Northcliffe 147
1934 J. E. Gent (Bradford Moor) at West Bowling 144
1935 J. E. Gent (Bradford Moor) at Cleckheaton 142
1936 D. M. Greenwood (West Bradford) at West Bowling 149
1937 Altered to Match Play 1937  
1937 J. G. Gent (Bradford Moor) at Ilkley  
1938

H. Shutt (Bradford Moor) at Shipley

 
1939 R. Binns (Bradford Moor) at Shipley  
1940 J. F. Baxter (Northcliffe) at Otley  
1941  1941 to 1945 Not Played  
1946 R. Robinson (Otley) at Otley  
1947 R. A. Smith (Shipley) at West Bowling  
1948 F. Speight (East Bierley) at Hawksworth  
1949 Altered to Medal Play  
1949 F. C. Ross (Otley) at Otley 144
1950 J. F. Baxter (Northcliffe) at Northcliffe 136
1951 G. Lawson (Bingley St. Ives) at Ilkley 145
1952 J. Breckenridge (Shipley) at Shipley 152
1953 R. V. Winterburn (Northcliffe) at Hawsworth 157
1954 W. C. Walker (Bingley St. Ives Municipal) at Keighley  156
1955 G. Lawson (Bingley St. Ives Municipal) at West Bradford 151
1956 H. Dooley (Northcliffe) at Northcliffe 148
1957 G. L. Metclfe (Ilkley) at Ilkley 144
1958 D. H. Cadman (West Bowling at Bradford 145
1959 Altered to Match Play   
1959 D. H. Cadman (West Bowling) at Ilkley  
1960 R. Foster (Bradford) at Ilkley  
1961 R. Foster (Bradford) at Shipley  
1962 R. Foster (Bradford) at Bradford  
1963 D. Ibbotson (Woodhal Hills) at Bradford  
1964 D. Ibbotson (Woodhal Hills) at Bradford  
1965 W. Smith (West Bowling) at Bradford  
1966 R. S. Smith (Keighley) at Bradford  
1967 W. Smith (West Bowlin) at Northcliffe  
1968 W. Smith (West Bowling) at Bradford  
1969 B. Cawthray (West Bowling) at Shipley  
1970 R. S. Mitchell (Keighley) at Ilkley  
1971 R. S. Mitchell (Keighley) at Ilkley  
1972 M. F. Foster (Clayton) at Ilkley  
1973 M. Browne (Bradford Moor) at Shipley  
1974 J. M. Sydney (Clayton) at Otley  
1975 G. M. Shaw (Shipley) at Keighley  
1976 M.Bell (Northcliffe) at Otley  
1977 G. M. Shaw (Shipley) at Otley  
1978 C. Dowling (Baildon) at Ilkley  
1979 R. Ellis (West Bradford0 at Ilkley  
1980 A. J. Rennie (Northcliffe) at Ilkley  
1981 M. Bell (Northcliffe) at Bingley St. Ives  
1982 P. A. Crosby (Woodhall Hills) at Shipley  
1983 C. H. Bloice (Cleckheaton  
1984 M. Bell (Northcliffe) at Bradford  
1885 L. Holmes (Keighley) at Baildon  
1986  W. M. Hopkinson (Bingley St. Ives) at St. Ives   
1987  M. Bell (Northcliffe) at Cleckheaton   
1988  M. Bell (northcliffe) at Keighley   
1989 R. A. Chappel (Northcliffe) at Baildon  
1990 M. Bell(Northcliffe) at Northcliffe  
1991  M. Cook (Northcliffe) at Woodhall Hills  
1992  P. A. Crosby (Shipley) at West Bradford   
1993 C. H. Bloice (Ckeckheaton) at West Bowling    
1994  J. D Harding (Skipton) at Bingley St. Ives   
1995  A. W. Clarke (Keighley) at Skipton  
1996  M. Roche (Baildon) at Baildon  
1997 W. M. Hopkinson (Bingley St. Ives) at Northcliffe  
1998 I. Martin (Baildon) at Bradford  
1999 D. J. Berry (West Bradford) at Skipton  
2000 I. Martin (Baildon) at Keighley  
2001 D. J. Berry (West Bradford( at The Manor  
2002 K. Curran (South Bradford) at West Bowling  
2003 T. Brushwood (West Bradford) at West Bradford  
2004 I. Martin (Hollins Hall) at Northcliffe  
2005 G. J Evans (Northcliffe) at Shipley  
2006 R. J. Hillas (Northcliffe)   
2007 R. J. Hillas (Northcliffe)   
2008 K. Curran (South Bradford  
2009 P.Fenton (Cleckheaton  
2010 G. Aspey (Skipton)  
2011 O. Young (Hollins Hall)  
2012 T. Brushwood (Bingley St. Ives)  
2013 W. Whiteoak (Bingley St. Ives)  
2014 T. Brushwood (Bingley St. Ives)  
2015 R. J. Hillas (Shipley)  
2016 T. Brushwood (Bingley St. Ives)  
2017 M. Gaffney (Cleckheaton)   

 

 OPEN CHAMPIONSHIP

1953 W. Lees (Shipley at Ilkley 149
1954 R. T. Poole (West Bowling) at West Bowling 144
1955 W. Lees (Shipley) at Shipley 138
1956 W. Lees (Shipley) at Bradford 148
1957 J. Emmott (Keighley) at Keighley 149
1958 J. M. Law (Bradford) at Bingley St. Ives 151
1959 D. H. Cadman (West Bowling) at Northcliffe 145
1960 R. Foster (Bradford) at Ilkley 142
1961 R. Foster (Bradford) at Shipley 143
1962 R. Foster (Bradford) at Bradford 143
1963 R. Foster (Bradford) at Ilkley 143
1964 D. Melville (Ilkley) at Keighley 145
1965 C. Findley (Northcliffe) at Shipley 152
1966 R. S. Mitchell (Keighley) at Otley 141
1967 D. Melville (Ilkley) at Bingley St. Ives 140
1968 R. Foster (Bradford) at Shipley 138
1969 R. H. Emery(Northcliffe) at Otley 138
1970 R. Foster (Bradford) at Bradford 145
1971 R. H. Emery (Keighley) at Bradford 142
1972 R. H. Emery (Keighley) at Ilkley 137
1973 R. Foster (Bradford) at Shipley 139
1974 R. H. Emery (Keighley at Otley 143
1975 R. Mitchell (Bradford) at Keighley 138
1976 R. Foster (Bradford) at Bingley St. Ives 141
1977 R. H. Emery (Keighley) at Ilkley 140
1978 R. Foster (Bradford) at Bradford 143
1979 R. Ellis (Bradford) at Shiley 141
1980 S. J. R. Poot (Rawdon) at Otley 143
1981 R. Ellis (West Bradford) at Keighley 142
1982 R. Foster (Bradford) at Bradford 141
1983 M. B. Ingham (Cleckheaton) at Shipley 139
1984 C. Bloice (Cleckheaton 140
1985 R. Masters (South Bradford0 at Bingley St. Ives 140
1986 R. Ellis (West Bradford) at Keighley  138
1987 M. B. Ingham (Cleckheaton) at Shipley 132
1988 P. Wood (Keighley) at Bingley St. Ives 140
1989 M. Bell (Northcliffe) at Keighley 141
1990 M. B. Ingham (Cleckheaton) at Cleckheaton 136
1991 M. F. Foster (Bradford) at Shipley 133
1992 M. B. Ingham (Cleckheaton( at Bradford 143
1993 M. Bradley (Keighley) at Bingley St. Ives 140
1994 A. L. Bean (Woodhall Hills) at Keighley 18 hole competition 67
1995 P. I Wood (Keighley) at Cleckheaton 136
1996 P. I. Wood (Keighley) at Shipley 136
1997 P. I. Wood (Keighley) at Bradford 141
1998 P. Thomas (west Bradford) at Bingley St. Ives 138
1999 P. I. Wood (Keighley) at Keighley 136
2000 S. Bottomley (Shipley) at Shipley 139
2001 M. Bradley ( Keighley) at Cleckheaton 144
2002 A. Rhodes (Keighley) at Bradford 140
2003 D. J. Berry (West Bradford) at Bingley St. Ives 137
2004 S. Bell (Northcliffe) at Keighley 143
2005 R. J. Hillas (Northcliffe) at Northcliffe 135
2006 J. Simpson (Shipley) at Shipley 137
2007 S. Bell (Shipley) at Cleckheaton 141
2008 S. Jewell (Bradford) at Bingley St,. Ives 138
2009 D. Rowley (Shipley) at Keighley 139
2010 J. Firth (Baildon) at Bradford 134
2011 J. Firth (Rawdon) at Northcliffe  140
2912 W, Whiteoak ( Bingley St. Ives) at Shipley 142
2013 C. Hey (Keighley) at Cleckheaton 136
2014 D. Berry (Bingley St. Ives) at Bingley St. Ives 142
2015 M. Cook (Northcliffe) at Keighley 138
2016 J. Clements (Northcliffe) at Northcliffe 144
2017 C. Hey (Shipley) at Bradford 142

 

S. CARR TROPHY - Leading Amateur in the Open Championship

1957 J. Emmott (Keighley)
1958 S. Statham (Cleckheaton)
1959 D. H. Cadman (West Bowling)
1960 R. Foster (Bradford)
1961 R. Foster (Bradford)
1962 R. Foster (Bradford)
1963 R. Foster (Bradford)
1964 R. S. Mitchell (Keighley)
1965 P.N. Russell (Ilkley)
1966 R. S. Mitchell (Keighley) 
1967  R. Foster (Bradford)
1968  R. Foster (Bradford) 
1869   J. L. Hammond (West Bradford)     
1970  R. Foster (Bradford) 
1971  B. Cawthray (West Bowling)  
1972  W. Smith (West Bowling) 
1973  R. Foster (Bradford) 
1974  R. Foster (Bradford) 
1975  R. Mitchell (Bradford) 
1976  R. Foster (Bradford)  
1977  R. Foster (Bradford)  
1978  R. Foster (Bradford)  
1979  R Ellis (West Bradford) 
1980  P. A. Crosby (Woodhall Hills) 
1981  R Ellis (West Bradford) 
1982 R. Foster (Bradford) 
1983 C. Hawkyard (Northcliffe)
1984 C. H. Bloice (Cleckheaton)
1985 I. Fisher (West Bowling)
1986 R Ellis (West Bradford) 
1987 P. M. Daffern (Northcliffe)
1988 P. I. Wood (Keighley)
1989 M. Bell (Northcliffe)
1990 P. I. Wood (Keighley)
1991 M. F, Foster (Bradford)
1992 M. F. Foster (Bradford)
1993 C. H. Bloice (Cleckheaton)
1994 A. L. Bean (Woodhall Hills)
1995 P. I. Wood (Keighley)
1996 P. I. Wood (Keighley)
1997 P. I. Wood (Keighley)
1998 P. Thomas (West Bradford)
1999 P. I. Wood (Keighley)
2000 P. I. Wood (Keighley)
2001 M. Evans (West Bradford)
2002 G. Evans (Northcliffe)
2003 D. J. Berry (West Bradford)
2004 S. Bell (Baildon)
2005 R. J. Hillas (Northcliffe)
2006 J. Simpson (Shipley)
2007 S. Bell (Shipley)
2008 S. Jwell (Bradford)
2009 D. Rowley (Shipley)
2010 J. Firth (Baildon) 
2011 J. Firth (Baildon)
2012 W. Whitoak (Bingley St. Ives)
2013 C. Hey (Keighley)
2014 D. J. Berry (Bingley St. Ives)
2015 M. Cook (Northcliffe)
2016 J. Clements (Northcliffe)
2017 C. Hey (Shipley) 

JIM WADE TROPHY             

1999 M. Evans (West Bradford)
2000  A. Dufton (Woodhall Hills)
2001 M. Evans (West Bradford) 
2002 P. A. Crosby (Shipley) 
2003 S Bell (Northcliffe) 
2004 L.J. Shepheard (Cleckheaton) 
2005 R. J. Hillas (Northcliffe) 
2006 L. O'Neill (Keighley) 
2007 P Thomas (West Bradford) 
2008 S. Bell (Baildon) 
2009 P. Fenton (Cleckheaton) 
2010 J. Firth (Baildon) 
2011 D. Bairstow (Bingley St. Ives)
2012  W. Whiteoak (Bingley St. Ives)
2013  C. Hey (Keighley)
2014  M. Weighman (The Manor)
2015  M. Cook (Northcliffe)
2016  T Brushwood (Bingley St. Ives)
2017 C. Hey (Shipley)

    

TEAM CHAMPIONSHIP – FIRST DIVISION

1931

West Bowling at Keighley (G. Marwood, E. J. Nicholl, G. H. Briggs, H. T. Collins)                                                                                                       

649
1932

Bradford Moor at Shipley (J. E. Gent, A. Greenwood, R. Binns, H. Shutt)

655 
1933

Bradford Moor at Northcliffe (J. E. Gent, F. T. Slade, H. Shutt, A. Greenwood)

632
1934 

Bradford Moor at Bradford (J. E. Gent, F. T. Slade, H. Shutt, R. Binns)

618
1935 

Cleckheaton at Cleckheaton (G. R. Walker, F. H. Robinson, J. L. T. Hirst, C. Robinson)

608 
1936 

West Bradford at West Bowling (D. M. Greenwood, W. C. C. Cooper,W. Winyard, E. Priestley 

630 
1937 

Shipley at Otley (S. Carr, A. Snowden, W. G. C. Cooper, A. G. Airey)

625 
1938 

Shipley at Baildon (S. Carr, W. G. C. Cooper, A. Snowden, R. A. Smith)

616 
1939 

Bradford Moor at Bradford Moor (J. E. Gent, F. T. Slade, A. Greenwood, R. Binns)

620 
1940 

Baildon at West Bowling (J. Ellis, W. Hodgson, P. Grange, E. Robinson)

624 
1941/45 NOT PLAYED  
1946

Otley at Otley (R. Robinson, N. Thorne, P. Jackson, A. Gill

629
1947

Bradford Moor at Northcliffe (J. E. Gent, R. Binns, A. Greenwood, E. H. Clarke)

601
1948

Ilkley at West Bowling (J. h. Wales, N. P. Nixon, S. Carr, J. E Shaw)

587
1949

Ilkley at Ilkey (J. H. Wales, N. P. Nixon, A. V. Flather, S. Carr)

616
1950

West Bradford at Shipley  (F. Wilkinson, W. Leslie, J. W. H. Ive, C. F. Campbell)

630 
1951

Cleckheaton at Cleckheaton (S. Statham, E. Brammer, R. Drake, N. Dudley)

622
1952

West Bradford at Bradford (F. Wilkinson, W. Leslie, J. W. H. Ive, C. F. Campbell)

628
1953

Ilkley at Otley (A. V. Flather, P. Arnold-Foster, P. N. Russel, G. L. Metcalfe)

611
1954

West Bradford at Bingley St. Ives (C. F. Campbell, W. Leslie, J. W. H. Ive, F. Wilkinson)

632
1955

Ilkley at Ilkley (T. L. Davidson, D. Packer, G. L. Metclfe, P. Arnold-Foster)

631
1956

Shipley at Cleckheaton (A. H. Laver, H. A. Barker, I. E. B. Dufton, J. A. C. Wilkiamson) 

614
1957

Ilkley at Shipley (J. Breckenridge, A. V. Flater, D. W. Freer, G. L Metclfe)

629
1958

West Bradford at Keighley (C. F. Campbell, A. Cowman, D. Cowman, F. Wilkinson)

628
1959

West Bowling at West Bradford (M. Bland, J. B. Bunney, D. H. Cadman, C. D. Harwood)

602
1960

Northcliffe at Bradford (G. W. Johnson, R. V. Winterburn, H. Dooley, H. L. Hyde)

629
1961

Keighley at Ilkley (K. Turner< J. Emmott, R. S. Mitchell, S. S. John)

610
1962

Bradford at Shipley (G. H. Foster, R. Foster, J. Cairess, F. Wild) 

616
1963

Keighley at Keighley (R. S. Mitchell, J. Emmott< J. Denby, R. W. Mellor)

612
1964

West Bowling at Northcliffe (B. Cawthray, W. Smith< N. D. Pearson, J. G. M. Scarbrough)

611
1965

Bradford at Bradford (R. Foster, B. H. Mawson, E. P. Watson, J. Cairess)

607
1966

Ilkley at Ilkley )J. B. Bunney, P. N. Russell, W. D. Outerside< C. D. Wicher)

632
1967

West Bowling at Otley (B. Cawthray, W. Smith, N. D. Pearson, T. J. Wade)

641
1968

Bradford at Northcliffe (R. Foster, G. H. Foster, B. H. Mawson, F. Wild)

609
1969

West Bowling at Shipley (B. Cawthray, W. Smith, T. J. Wade, N. D. Pearson)

633
1970

West  Bowling at Keighley (W. Smith, B. Cawthray, N. D. Pearson, T. J. Wade)

616
1971

West Bowling at Bingley St. Ives (B. Cawthray, M. f. Foster, N. D. Pearson, W. Smith)

604
1972

West Bowling at Bradford (B. Cawthray, W. Smith, N. D. Pearson, T. J. Wade)

604
1973

Keighley at Otley (R. S. Mitchell, J. Emmott, R. Mellor. K. R. Holmes)

614
1974

Bradford at Bingley St. Ives (R. S. Mitchell, R. Foster, W. Barclay, J. G. M. Scarbrough

602
1975

Bradford at Bingley St. Ives (R. S. Mitchell, R. Foster, W. Barclay, J. G. M. Scarbrough

592
1976

 Bradford at Shipley (R. Foster, J. G. M. Scarbrough) B. Teesdale, M. I. Scarbrough

613
1977

 West Bowling at Otley (T. J. Wade, I. Fisher, W. Smith, N. D. Pearson)

631
1978

 West Bowling at Shipley (T. J. Wade, S. Taylor, W. Smith, I. Fisher)

632
1979

 West Bowling at Keighley (T. J. Wade, I. A. Fisher, W. Smith, N. D. Pearson)

601 
1980

 Bingley St. Ives at Bingley St. Ives (W. M. Hopkinson< I. S. Marsland, J. M. Hall, M. Peacock) 

601
1981

Ilkley at Bradford (C. S. Montgomerie, A. C. Flather, H. R. Wales, W. D. Outerside)

615
1982

Shipley at Bingley St. Ives (S. E Bottomley, I. C. Bottomley, G. M. Shaw, J. D. Hardie)

606
1983

West Bowling at West Bowling (T. J. Wade, N. D. Pearson,, I Fisher, W. Smith)

X
1984

West Bowling at Cleckheaton I. Fisher, T. J. Wade, W. Smith, M. Mullaney

578
1985

Northcliffe at West Bradford (M. Bell, R. Bell, J. Green, A. Clarke)

596
1986

West Bowling at Woodhall Hills (I. A. Fisher, M. Mullaney, J. Bullock, W. Smith)

606
1987

Bingley St. Ives at Bingley St. Ives (W. M Hopkinson, J. M. Hall, I. S. Marsland, N. Smith)

615
1988

Keighley at Keighley (P. Wood, R. S. Mitchell, A. W. Walker, T. J. Gillgrass)

529
1989

Keighley at Shipley (P. Wood, L. Hlmes, T. J. Gillgrass, R. S. Mitchell)

586
1990

Northcliffe at Bradford (M. Bell, M. Cook, R. A. Chapell, P. M. Daffern)

600
1991

Shipley At West Bradford (I. C. Bottomley, W. J. Snodgrass, G. M. Shaw, A. Clarke)

562
1992

Keighley at Bingley St. Ives (R. S. Mitchell, A. W. Clarke, A. W. Utley, P. I. Wood)

589
1993

Northcliffe at Northcliffe (M. Cook< T. Brushwood, G. Moore, M. Bell)

595
1994

Cleckheaton at West Bowling (C. H. Bloice, D. Woodcock, M. Vertigans, M. Gaffney)

583
1995

Northcliffe at Skipton (M. Evans, M. Bell, M. Cook, K Curran)

589
1996

Keighley at Keighley (P. I. Wood, L. S. Holmes, C. Ackroyd, A. W. Utley)

589
1997

West Bradford at Shipley (J. Townsend, D. J. Berry, M. Evans, P. Thomas)

563
1998

West Bradford at Bradford (J. Townsend, D. J. Berry, M. Evans, P. Thomas)

601
1999

West Bradford at Northcliffe (M. Evans, D. J. Berry, C. Musgrave, P. Thomas)

604
2000

Northcliffe at West Bradford (J. Firth, G. J. Evans, A. Town, M. Bell)

565
2001

Northcliffe at West Bradford (S. Bell, R. Hillas, G. J. Evans, A. Town)

568
2002

Bradford Moor at Bingley St. Ives (N. Harker-Bell, I. Helliwell, C. Suddards, D. Wright)

583
2003

West Bradford at Baildon (P. Dempsey, D. J. Berry, P. Thomas, T. Brushwood

583
2004

Northcliffe at Cleckheaton (T. Brushwood, M. Cook, R. Hillas, A. Town)

562
2005

Ghyll at Woodhall Hills (A.R.G. Riley, A. Turner, S. Greenwood, S. Pickles)

602
2006

Baildon at West Bowling (J. Firth, I. Martin, M. Roche, D. Thomas

562
2007

Keighley at Keighley (A. Fitzpatrick, S. Jewell, J. Marshall, A. Sagar) 

574
2008

Hollins Hall at Northcliffe (D. Hawkworth, M. Evans, J.D. Hussain, C. Howe)

601
2009

Baildon at Cleckheaton (I. Martin, M. Roche, C. Hargreaves, J. Firth)

580
2010

West Bradford at West Bradford (A. Towm, D. Berry, T. Brushwood, P. Thomas)

559
2011

Baildon at Baildon (I. Martin, C. Suddards, D, Teece, M. Roche)

578
2012

Bingley St. Ives (D. Berry, R. Hillas, J. Laybourne, W. Whiteoak) 

584
2013

Shipley at Woodhall Hills (R. Hillas, A. Ingham, J. Mountain, W. Whiteoak)

591
2014

Cancelled

 
2015

Northcliffe at Bradford (M. Cook, C. Howe, R. Malloy, R. Watts)

610
2016

Bingley St. Ives at Shipley (D. Bairstow, T. Brushwood, J. Laybourne, A. Town)

588
2017

Bingley St. Ives at Northcliffe (T. Brushwood, R. Hillas, D. Rands, A. Town)

573

 

TEAM CHAMPIONSHIP - FIRST DIVISION (QUALIFYING ROUND)

1975 Northcliffe at Northcliffe  
1976 Not Played  
1977 Otley at Keighley  
1978 Baildon at Bingley St. Ives 629
1979

West Bradford at Otley (R. Ellis, D.H. Oxley, O. O'Connor, B.R. Heap) 

626
1980

Ilkley, at Baildon (C. G. Montgomerie, H.R. Wales, A.G. Flather, W.D. Outerside) 

 
1981

Baildon at Northcliffe (D. Nash, D. Beever, G. Dixon, C. Dowling) 

628
1982

Keighley at Shipley (R.S. Mitchell, L. Holmes, J. Chaplain, J.M. Cooper)

624
1983

Bradford at West Bradford (N. Waite, M. Davison, M. Harris, R. Foster) 

616  
1984

Baildon at Skipton (S. Metcalfe, D. Beever, C. DowlingD. Farnsworth)

628
1985

Bingley St. Ives at Bingley St. Ives 18 Holes (W. Hopkinson, I. Marsland, J. Hall, N. Smith)  

303
1986

Shipley at West Bradford (J. Hardie, M. Emmett, J. Snodgrass, M. Shaw)

304
1987

Clayton at Woodhall Hills (J. Davis, A. Earnshaw, N. Hawkins, R. Schutt)

323
1988

Clayton at West Bowling (J. Sidney, R. Schutt, C. Harwood, A. Earnshaw)

303
1989

Shipley at Northcliffe (G.M. Shaw, I.C.Bottomley, W.J. Snodgrass, A.D. Clarke)

299
1990

Baildon at Baildon (D. Beever, D. Delaney, G. Dixon, C. Dowling)

302
1991

Branshaw at Bingley St. Ives (S.M. Smith, P. Hollingdrake, D. Eeles, I. Dickie)

320
1992

Woodhall Hills at West Bradford (I. Turnbull A.l.Bean, P.G. Smith, M. Scargill)

297
1993

West Bowling at Bradford (P.G. Racher, D.I. Berry, M. Mullaney, B. Hannan)

313
1994

Skipton at Branshaw (J. Harding, R. Addyman, G. Wright, B. Mallinson)

274
1995

Calverley at West Bowling (R. Kay, N. Wendel-Jones, S. Meredith, G. Power)

296
1996

Woodhall Hills at Woodhall Hills (M. Scargill,, A. Dufton, P.G. Smith, A.L. Bean

290
1997

Skipton at Skipton (B. Mallinson, R. Addyman, J.Harding, C. Wright) 

291
1998

Ghyll at Baildon (M. Tattersall, A. Harding, S. Pickles, A.R.G. Riley)

306
1999

Bingley St. Ives at Bradford Moor (J. Mountain, R. Wheatley, A. Brown, M. Anderson)

295
2000

Calverley at Ghyll (D. Rands, P. French, R. Hall, P. Arthurs)

302
2001

Hollins Hall at Bingley St. Ives (P. Stephenson, D. Thomas, T. Hirst, G. Marsh)

308
2002

West Bradford at South Bradford (M. Evans, T. Brushwood, P. Thomas, L. Trkulja)

288
2003

South Bradford at Branshaw (A. Wells, C. Seed, K. Crran, P. Cheetham)

292
2004

Calverley at Calverley (D. Littlewood, P. Arthurs, C. Hustwit, I. Huddlestone)

285
2005

Cleckheaton at Silsden (C. Green, M. Gaffney, D. Woodcock, M. Vertigans)

286
2006

Keighley at West Bradford (A. Sagar, J. Marshall, L. O'Neill, A. Utley)

290
2007

Skipton at Ghyll (S. Clarkson, P. Pethybridge, R, Windle, M. Ryder)

302
2008

Bradford at Bracken Ghyll (S. Jewell, C. Bradlet, C. Goodson, A. Bean)

305
2009

Skipton at Silsden (P. Pethybridge, T. Turner, M. Ryder, B. Macdonald

286
2010

West Bradford at Baildon (A. Town, D. Berry, T. Brushwood, P. Thomas)

306
2011

Hollins Hall at Skipton (M. Evans, C. Howe, J. Mountain, D. Hawksworth)

306
2012

South Bradford at South Bradford (C. Benn, B. Cheetham, T. Hall, T. Pattinson)

301
2013

Keighley at Branshaw (D. Burke, C. Hey, C. Lonsdale< A. Robertson)

301
2014

Bracken Ghyll at Ghyll (A. Coates, J. Lampkin, A. Mawson, P. Rishworth)

313
2015

Bracken Ghyll at Bracken Ghyll (J. Lampkin, N. Lingard, P. Rishworth, J. Stones)

291
2016

Branshaw at Cleckheaton (J. Copperwaite, B. Gill, J, Marshall, S. Reeve)

310
2017

West Bradford at Baildon D. Bairstow, D. Brook, P Gavin, C. Musgrave

329

 INTER-CLUB FOURSOMES STROKEPLAY CHAMPIONSHIP

1984 J. M. Sidney & A. P. Lee (Clayton) at Baildon                                
1985 W. Smith & I. Fisher (West Bowling) at West Bowling
1986 J. M. Hall & W. M. Hopkinson (Bingley St. Ives) at Northcliffe
1987 B. K. Wood & M. Ramsden (Baildon) at Skipton)
1988 R. Chappell & P. M. Daffern (Northcliffe) at Bradford
1989 P. A. Crosby & D. Ibbotson (Woodhall Hills) at Baildon
1990 J. Green & M. Dickinson (Northcliffe) at West Bowling 
1991 W. M. hopkinson & G. Town (Bingley St. Ives) at Woodhall Hills
1992 M. Cook & M. Evans (Northcliffe) at Keighley
1993 C. H. Bloice & A. Jowett (Cleckheaton) at Cleckheaton
1994 M. Scargill & P. G. Smith (Woodhall Hills) at West Bradford
1995 M. Cook & M. Evans (Northcliffe) at Northcliffe
1996 A. Brown & M. Evans ( Bingley St. Ives) at Skipton
1997 A. R. G. Riley & M. tattersall (Ghyll)
1998 D. J. Berry & M. Evans (West Bradford) at Shipley
1999 P. A. Crosby & J. Firth (Shipley at West Bowling
2000 A. R. G. Riley & H Tyrer (Ghyll) at Bradford
2001 A. Dufton & R. Oddy (Woodhall Hills) at Woodhall Hills  
2002 A. Town & G. Evans (Northcliffe) at Cleckheaton 
2003 A. Town & G. Evans (Northcliffe) at Keighley 
2004 R. Hillas & T. Brushwood (Northcliffe) at West Bradford 
2005 N. Harker-Bell & D Beever (Bradford Moor) at Bingley St. Ives 
2006 J. Firth & S. Bell (Baildon) at Baildon
2007 M. Roche & I. Martin (Baildon) at Silsden
2008 D. Bairstow & D. Brook (West Bradford) at Branshaw
2009 M. Roche & I. Martin (Baildon) at Woodhall Hills
2010 M. Gaffney & P. Fenton (Cleckheaton) at Cleckheaton
2011 M. Evans & C. Howe (Hollins Hall) at Bracken Ghyll
2012 M. Gaffney & N. Colbeck (Cleckheaton) at West Bradford
2013 I. Martin & C. Hargreaves (Baildon) at Northcliffe

 INTER-CLUB FOURBALL CHAMPIONSHIP GROSS

2014 T. Torbett & C. Dunn (Woodhall Hills) at Skipton                            
2015 S. Reeve & B. Gill (Branshaw) at Cleckheaton
2016 J. Ireland & T. Midgley (Shipley) at South Bradford
2017 G. Grant & J. Reddy (Bradford) at Rawdon

 INTER- CLUB FOURBALL CHAMPIONSHIP NETT

2014 J. Mills & M. Benson (Woodhall Hills) at Skipton                             
2015 S. Reeve & B. Gill (Branshaw) at Cleckheaton
2016 J. Ireland & T. Midgley (Shipley) at South Bradford  
2017 J. Brownless & S. Tabel (Keighley) at Rawdon

INTER-CLUB FOURSOMES MATCHPLAY CHAMPIONSHIP

1931 G. Marwood & E. J. Nichol (West Bowling)
1932 A. Waddington & D. M. Greenwood (wWest Bradford)
1933 G. Marwood & E. J. Nichol (West Bowling)
1934 G. Marwood & E. J. Nichol (West Bowling)
1935 F. Rushby & H. Munro (Northcliffe)
1936 J. E. Grant & F. T. Slade (Bradford Moor)
1937 S. Carr & W. G. C. Cooper (Shipley)
1938 J. E. Grant & F. T. Slade (Bradford Moor)
1939 J. E. Grant & F. T. Slade (Bradford Moor)
1940 J. Ellis & E Robinson (Baildon)
1941 1941 to 1945 Not Played
1946 J. E. Grant & F. T. Slade (Bradford Moor)
1947 J. E. Grant & F. T. Slade (Bradford Moor)
1948 E. Compton & B. E. G.  Walker (West Bowling)
1949 S. Carr & N. P. Dixon (Ilkley)
1950 D. M. Greeenwood & F. H. Hanson (Bradford)
1951 G. Lawson & W. C. Walker (Bingley St. Ives) Municipal) 
1952 J. Breckenridge & H. A. Barker (Shipley)
1953 J. Breckenridge & H. A. Barker (Shipley)
1954 C. F. Campbell & F. Wilkinson (West Bradford)
1955 F. W. Greaves & B. H. Mawson (Bingley St. Ives)
1956 D. Cadman & J. B. Bunney (West Bowling)
1957 H. Dooley & E. P. Watson (Northcliffe)
1958 C. F. Campbell & A. Cowman (West Bowling)
1959 J. B. Bunney & D. H. Cadman (west Bowling)
1960 B. Cawthray & C. D. Harwood (West Bowling) 
1961 R. Foster & G. H. Foster (Bradford) 
1962 G. W. Johnson & J. Rycroft (Northcliffe) 
1963 M. Pounds & H. Wright (Woodhall Hills) 
1964 W. Smith & N. D. Pearson (West Bowling) 
1965 J. B. Bunney & W. Outerside (Ilkley) 
1966

Not Played 

1967 D. Ibbotson & H. Wright (Woodhall Hills) 
1968 R. Foster & G. H. Foster (Bradford)
1969 C. F. Campbell & M. Browne (Shipley) 
1970 G. Smith & K. R. Holmes (Keighley) 
1971 B. Cawthray & T. J. Wade (West Bowling) 
1972 J. G. M. Scarbrough & N. D. Person (West Bowling) 
1973 R. Ingleson & B. Dobson (West Bradford) 
1974 J. M. Sydney & J. Davies (Clayton) 
1975 F. W. Greaves & W. M. Hopkinson (Bingley St. Ives) 
1976 M. Cooper & J. Emmott (Keighley) 
1977 B. M. Mawson & G. W. Moore (Bradford) 
1978 D. Oxley & R. Ingleson (West Bowling) 
1979 J. Saywell & H. R. Wales (Ilkley) 
1980 A. J. Rennie & R. Chappell (Northcliffe)
1981 T. J. Wade & A. Fisher (West Bowling)
1982 D. Ibbotson & B. Teasdale (Woodhall Hills)
1983 D. Ibbotson & I. Turnbull (Woodhall Hills)
1984 D. Ibbotson & P. Crosby (Woodhall Hills)
1985 D. Ibbotson & P. Crosby (Woodhall Hills)
1986 I. S. Marsland & J. Tetley (Bingley St. Ives)
1987 R. Binks & R. Schutt (Clayton)
1988 L. Holmes & J. Chaplain (Keighley)
1989 M. Shaw & A. D. Clarke (Shipley)
1990 M. Shaw & A. D. Clarke (Shipley)
1991 R. Hall & P. Clayton (Calverley)
1992 A. W. Clarke & L. Holmes (Keighley)
1993 M. Scargill & P. G. Smith (Woodhall Hills)
1994 A. W. Clarke & A. W. Utley (Keighley)
1995 M. Cook & G. Evans (Northcliffe)
1996 M. Cook & K. Curran (Northcliffe)
1997 A. R. G. Riley & M. Tattersal (Ghyll)
1998 M. Cook & K. Curran (Northcliffe)
1999 A. W. Uttley & S. Murray (Keighley
2000 A. Dufton & R. Oddy (Woodhall Hills)
2001 S. Bell & J. Firth (Northcliffe)
2002 G. Evans & A. Town (Northcliffe)
2003 G. Evans & A. Town (Northcliffe)
2004 R. Hillas & T. Brushwood (Northcliffe)
2005 I. Martin & D. Teece (Baildon) 
2006 J. Firth & S. Bell (Baildon)                                                        
2007 A. L. Bean & W. G. Thompson (Bradford)
2008 D. Rowley & M. J. Bamford (Shipley)
2009 D. J. Berry & P Thomas (West Bradford)
2010 D. J. Berry & T. Brushwood (West Bradford)
2011 M. Evans & C. Howe (Hollins Hall)
2012 J. Lampkin & P. Rishwood (Bracken Ghyll)
2013

D. Bairstow & J. Devanny (Bingley St. Ives)

2014

J. Mountain & C. Hey (Shipley)

2015

D. Bairstow & J. Meredith (Bingley St. Ives)

2016

J. Firth & W. Kemp (Hollins Hall)

2017 J. Firth & W. Kemp (Hollins Hall) 

BRADFORD SENIORS CHAMPIONSHIP

1985 B. Cawthray (West Bowling)
1986 G. Smith (Keighley)
1987 D. Ibbotson (Woodhall Hills)
1988 B. Cawthray (Bradford)
1989 B. Cawthray (Bradford)
1990 D. Ibbotson (Woodhall Hills)
1991 Cancelled
1992 R. R. Taylor (Skipton)
1993 G. Smith (Keighley)
1994 I. A. Fisher (West Bowling)
1995 R. Turnbull (Woodhall Hills)
1996 G. M. Shaw (Shipley)
1997 C. J. Mowforth (Cleckheaton)
1998 D. Walton (Shipley)
1999 D. Walton (Shipley)
2000 G. M. Yarnold (South Bradford)
2001 G. M. Yarnold (South Bradford)
2002 D. W. Walton (Shipley)
2003 J. Emmott (Keighley)
2004 G. Blakeley (Headley)
2005 W. M. Hopkinson (Bingley St. Ives)
2006  G. M. Arnold (South Bradford) at Keighley                                                      
2007 Cancelled
2008 N. Thornton (Woodhall Hills) at West Bradford
2009 C. Bloice (Cleckheaton) at Shipley
2010 C. Lonsdale (Keighley) at Bingley St. Ives
2011 T. Dickenson (Ghyll) at Cleckheaton
2012 M. Bell (Northcliffe) at Bradford
2013

B. Marsden (West Bradford) at West Bradford

2014

M. Cooper (Keighley) at Northcliffe

2015

R. Ellis (West Bradford) at Shipley

2016

C. Lonsdale (Keighley) at Keighley

2017

C. Bloice (Cleckheaton) at Cleckheaton

 M. E. L. LYNN TROPHY-VETERANS CHAMPIONSHIP 

2006 G. M. Arnold (South Bradford) at Keighley                                                       
2007 CANCELLED
2008 N. Thornton (Woodhall Hills) at West Bradford
2009 D. Walton (Shipley) at Shipley
2010 N. Thornton (Woodhall Hills) at Bingley St. Ives
2011 D. Walton (Shipley) at Cleckheaton
2012 D. Walton (Shipley) at Bradford
2013

P. Crosby (Shipley) at West Bradford

2014

P. Crosby (Shipley) at Northcliffe

2015

P. Crosby (Shipley) at Shipley

2016

P. Crosby (Shipley) at Shipley

2017

J. Sydney (Clayton) at Cleckheaton

 CLUBMAN'S CHAMPIONSHIP

1974 J. Bateman (East Bierley) at Northcliffe
1975 P. McNamarra (Northcliffe) at West Bradford
1976 G. Waterhouse (Clayton) at West Bowling
1977 D. S. Beever (Baildon) at Cleckheaton
1978 D. Oxley (West Bradford) at Northcliffe
1979 R. Inglesson (West Bradford) at Woodhall Hills
1980 J. M. Hall (Bingley St Ives) at Keighley
1981 G. S. Dixon (Baildon) at West Bradford
1982 A. Sweeney (Cleckheaton) at Woodhall Hills
1983 J. Sidney (Clayton) at West Bowling
1984 N. Smith (Bingley St. Ives) at Bingley St. Ives
1985 G. S. Dixon (Baildon) at Skipton
1986 D. M. Wallis (Rawdon( at Baildon
1087 D. Curtin (South Bradford) & M. Dickenson (Northcliffe)
1988 M. Scott (South Bradford) at Cleckheaton
1989 W. C. Wear (Woodhall Hills) at Woodhall Hills) at Woodhall Hills
1990 I. C. Smith (Bingley St. Ives)
1991 I. Graydon (Phoenix Park) at West Bowling
1992 A. J. Craven (Bingley St. Ives) at Branshaw
1993 C. Wright (Skipton) at Skipton
1994 J. B. Green (Northcliffe) at Bingley St. Ives)
1995 P. A. Lingard (Cleckheaton) at West Bradford
1996 R. Holdworth (Cleckheaton) at Cleckheaton
1997 T. Jackson (Northcliffe) at Northcliffe
1998 N. Thornton (Woodhall Hills) at Woodhall Hills
1999 Cancelled
2000 P. Pethybridge (Skipton) at West Bowling
2001 R. Hillas (Northcliffe) at South Bradford
2002 Abandoned (waterlogged) at Silsden
2003 I. Warren (The Manor)
2004 O. Sharp (Shipley) at Shipley
2005 I. Warren (The Manor) at Skipton
2006 S. Clayton (Skipton) at Bingley St.Ives
2007 P. Davis (Keighley) at Northcliffe
2008 R. Cave (Silsden) at Silsden
2009 Cancelled
2010 J. Darcy (Northcliffe) at Keighley
2011 J. Ireland (Shipley) at Shipley
2012 Cancelled
2013

E. Parr-Gallagher (West Bradford) at Northcliffe                                                

2014

P. Gavin (West Bradford) at West Bradford Best Gross & Nett

2015

A. Wainman (Clayton) at Shipley Best Gross & Nett

2016

C. Sugden (The Manor) Best Gross & D. Brearley (Woodhall Hills) Best Nett at Woodhall Hills 

2017

K. Knowd (Northcliffe) Best Gross & R. Lightowler Cleckheaton Best Nett at Shipley

2018

P. Brearey (Bingley St. Ives) Best Gross & D. Brearley (Woodhall Hills) Best Nett at Keighley

 TEAM CHAMPIONSHIP - SECOND DIVISION

1937 

Northcliffe at St Ives (V. H. Shackleton, D. H. Heron, N. Ellse, W. Watson)

327 
1938  Woodhall Hills at Woodhall Hills (C. C. Thornton, A. V. Duncam, A. E. Dockray, H. Brayshaw)  320 
1939  West Bowling at Northcliffe (R. H. Halliday, J. S. Smith, N. Weir. F. R. Hindle)   673 
1940  West Bradford at West Bradford (A. A. Smith, J. Wilkinson, C. P. Kershaw, L. Hindle) 670 
1941  1941 to 1945 not Played   
1946  West Bowling at West Bowling (S. Carter, L. Cubitt, L. Cooper, L. A. Hill)  676 
1947  Baildon at Otley (W. Ellison, F.H. Lancaster, C. Metcalf, A. Mountain) 326 
1948  Northcliffe at Northcliffe (J. T. Robertson, S. B. Kitching, S. Brooke, C. Cockcroft)   322 
1949  Rawdon at Keighley (C. H. Hattersley, M. Keighley, W. J. Blackwell, R. L. Holgate)  348 
1950  Cleckheaton at Cleckheaton (H. Blakelock, H. Roebuck, D. G. Adams, R. Taylor)  324 
1951  Bradford at Hawksworth (G. Phillips, J. Croft, R. Burnet, A. L. Trout)  342 
1952  Northcliffe at West Bradford (J. F. Nichol, A. Haigh, N. Ellse, F. J. Harrison)  336 
1953  South Bradford at Bingley (St Ives Municipal) (T. E. Peel, L. Stansfield, P. L. Ramsden, E. S. W. Bowler) 333 
1954  Northcliffe at Shipley (F. Tattersall, E. Foulds, E. Mahoney, J. T. D. Haley)   333 
1955  Keighley at Keighley (J. Oughterson, F. Dean, W. Dawson, A. Thom)  341 
1956  Woodhall Hills at West Bowling (D. T. Bentley, W. H. Coates, G. A. Thomson, W. O. Drake)  321 
1957  Woodhall Hills at Northcliffe (R. W. Blythe, C. D. Cottomley, W. O. Drake, N. Dufton)  335 
1958  Queensbury at Cleckheaton (C. Webster, P. Cockcroft, G. Suddards, W. Joy)  330 
1959  Shipley at Shipley (W. Firth, J. Gibson, R. R. Jackson, W. A. L. Prothero)  339 
1960  Bradford at Woodhall Hills (A. L. Trout, H. D. Constantine, A. S. Groves, H. Jowett)  299 
1961  Shipley at West Bowling (J. Gibson, W. P. Rees, D. W. Finney, T. B. Ramsden) 318 
1962  West Bowling at Otley (R. A. Lumb, J. G. M. Scarbrough, R. S. Marchbank, W. M. Hird)  319 
1963  Baildon at Cleckheaton (F. Howard, B. K. Wood, N. B. Myers, G. Hudson)  340 
1964  West Bradford at West Bradford (K. Lumb, B. C. Kunz, D Quirk, J. M. Pitts)  328 
1965  Keighley at Otley (R. Swailes, P. Vaux, H. Fewster, J. Marsh)  341 
1966  Northcliffe at Northcliffe (S. Turner, R. D. Mathews, F. Marshall, P. Kitching) 338 
1967 Shipley at West Bowling (G. Moore, P. Evans, W. Harker, J. Eden, D. Robinson, T. Ramsden)  
1968 Bradford at Cleckheaton (D. M. Corbett, M. H. Dracup, G. C. Hanson, D. Holmes, G. T. Rath, D. Stead) 330
1969 Keighley at Keighley (J. A. Greenwodd, N. Sunderland, S. Whitaker, A. G. Emmett, E. T. McCartney, D. Kirkham) 341
1970 Bingley St. Ives at West Bradfoed (N. Naylor, C. Redman, P. Graham, A. Scarborough) 321
1971 Phoenix at Woodhall Hills (K. McPherson, R. Brown, E. Mason, W. Parkes)  328 
1972 Keighley at West Bowling (M. J. Keighley, N. J. Smith, B. Dean, J. T. Duffin, W. Young, R. Northrop)  322 
1973 Otley at Northcliffe (A. L.Spencer, G. THompson, G. Wray, M. A. Holmes, G. Mortimer, A. Griffin)  350 
1974 Phoenix Park at Cleckheaton (A. Parker, C. Lally, J. Skillicorn, K. Miller, E. Mason, K. McPherson)  334 
1975 West Bradford at West Bradford (M. Bacon, J. R. Burns, G. Keighley, P. Suggitt, C. B. Hammond)   312 
1976 West Bradford at Woodhall Hills (K. Leach, R. Hammond, P. Batty, E. Humperson, L. Trukula)  325 
1977 Shipley at West Bowling (F. Wilkinson, I. Bottomley, J. M. Hall, J. Gladstone, J. Eden)   335 
1978 West Bradford at West Bradford (J. R. Burns, B. Simpson, T. Burdon, K. Brook)  317 
1979 Ghyll at Cleckheaton (G. Roberts, G. McWhirter, C. Croasdale, M. Boardman)  331 
1980 Woodhall Hills at Woodhall Hills (P. G. Holroyd, R. Naylor, A. C. Ryalls, I. Ramsden)  356 
1981  Fulneck at Baildon (D. Auty, B. Smith, R. Dracup, A. Short)  338 
1982  Cleckheaton at Cleckheaton (A. Clae, K. Mortimer, P. H. Henry, F. Leek)  325 
1983  Shipley at Northcliffe (A. K. Crotch, S. Whitham, D. R. Atkinson, J. C. Dennis)   338 
1984  Ghyll at West Bradford (J. Wager, J. Warner, R. Houseman, M. E. Boardman)  332 
1985  Woodhall Hills at Keighley (R. N. Dufton, J. A. Batty, G. Stead, G. Wilson)  338 
1986  East Bierley at West Bowling (M. E. Lynn, J. Horsfall, B. Ledgard, C. Caygill)  331 
1987  Bingley St. Ives at Baildon (A. J. Craven, J. A. Hird, J. Crolla< P. L. Foster)  335 
1988  Bingley St. Ives at Woodhall Hills (J. Crolla, J. Craven, M. Wood, C. Town)  333 
1989  Woodhall Hills at West Bradford (N. Robinson, J. Batty, J. W. Walmsley, P. J. Walker) 328 
1990  Skipton at Skipton (C. Baker, J. Fairest, D. Binney, D. Fothergill)  333 
1991 South Bradford at Northcliffe (K. Egan, R. Peel, M. Hodgson, S. Ward)  337 
1992  Headley at Baildon (K. Allan, G. T. Waller, S. Bell, T. Loft)  338 
1993  Keighley at West Bowling (K Plumb, J. Whitham, P. Judson, A. Lush)  327 
1994  Shipley at Cleckheaton (M. J. Proctor, V. C. Cunningham, A. D. Seal, M. Emmott)  329 
1995  Cleckheaton at Woodhall Hills (R. Anderson. G. Sharp, C. Hargreaves, M. Craven)  333 
1996  Cleckheaton at West Bradford (A. Howard, P. Nolan, N. Lee, N. Mcintyre)  320 
1997  Keighley at Keighley (K. Airey, A. Logan, A. Lush, M. May)  332 
1998  Branshaw at Branshaw (C. Spencer, S. Brown, B. Witney, B. Lowe)  316 
1999  The Manor at Bradford (R. Brine, M. Harrison, D. Wilkinson, G. Cherry)   332 
2000  Headley at Calverley (P. Hutchinson, R. Gott, P. Gittins, A. Coatesworth) 316 
2001  Skipton at Skipton (D. Arthur, G. Whipp, C. Howie, C. Hunt)  333 
2002  Ghyll at Baildon (S. Harvey, M. Parkins, C. Bideau, D. Cockell)  340 
2003  South Bradford at Silsden (T. Towe, M. Hollyoak, P. Gee, A. Saunders)  312 
2004  Shipley at The Manor (P. Brosman, A. Seal, A. Hall, B. Walker)  339 
2005  South Bradford at West Bowling (S. J. Ward, T. P. O'Reilly, S. Moorhouse, M. Hollyoak)  322 
2006

Woodhall Hills at South Bradford K. McGuiness, C. Varley, J. Burnett, G. Dunn 

337
2007

The Manor at Calverley D. Woodward, N. Blesic, J. Gamble, N. Freedman                 

317
2008 The Manor at Woodhall Hills D. Woodward, N. Blesic, J. Gamble, N. Freedman     349
2009  Bradford Moor  at Skipton P. Price, P. Tichmarsh, W. Higgins, L. Yaxley 329 
2010  Bingley St. Ives at Ghyll B. O'Neill, J. Laybourne, R. Bridge, C. Johnson  345 
2011  The Manor at Woodhall Hills P. Ramsden, E. Stirling, S. Palfreeman, A. Drewery  334 
2012  The Manor at Branshaw A. Beattie, D. Parker, E. Stirling, D. Woodward  343 
2013  Bradford at Bracken Ghyll  J. Athwall, S. Parkinson, C. Sheilds, V. Taheem   332 
2014  Rawdon at Calverley J. Dunwell, S. Hudson, N. Sheard, J. Walsh  342 
2015 Branshaw at Branshaw O. Bailey, S. Buckley, D. Hirst, A. Moorby 339
2016 Keighley at Keighley L. Blacka, K. Knight, R. McPike, C. Naylor 341
2017 Keighley at West Bradford L. Blacka, K. Knight, R. McPike, C. Naylor 342
2018 Bracken Ghyll at Northcliffe R. Beilby, R. Miller, A. Pritchard, M. Robertson 348

 NINE HOLE COURSE AMATEUR CHAMPIONSHIP

1959 C. D. Harwood (Clayton) at Queensbury
1960 C. D. Harwood (Clayton) at Skipton
1961 J. Cairess (Rawdon) at Bradford Moor
1962 M. Greenwood (Bradford Moor)
1963 C. D. Harwood (Clayton)
1964 M. G. Davies (Rawdon)
1965 D. Lord (Clayton) 
1966 E. Robertshaw (East Bierley)
1967 M. Hodgson (South Bradford)
1968 P. J. Wright (Bradford Moor)
1969 J. M. Sydney ( Clayton)
1970 W. Smith (Fulneck) at South Bradford
1971 P. J. Wright (Bradford Moor)
1972 M. T. Cooper (Rawdon) at Silsden
1973 W. J. Rhodes (Ghyll) at Rawdon
1974 J. M. Sydney (Clayton) at Phoenix Park
1975 P. R Slater (Rawdon) at Phoenix Park
1976 R. R. Taylor (Ghyll) at East Bierley
1977

J. M. Sydney (Clayton) at Silsden

1978 J. Clough (Rawdon) at Rawdon
1979 J. Clough (Rawdon) at Fulneck
1980 G. M. Yarnold (South Bradford) at South Bradford
1981 G. M. Yarnold (South Bradford) at Ghyll
1982 B. M. Hill (East Bierley) at East Bierley
1983 M. B. Calvert (Clayton) at Bradford Moor
1984 B. M. Hill (East Bierley) at Rawdon
1985 B. M. Hill (East Bierley) at Headley
1986 B. M. Hill (East Bierley) at South Bradford
1987 T. Pearson (Bradford Moor) at Ben Rhydding 
1988 P. Cahill (Bradford Moor) at Fulneck 
1989 I. Holdsworth (Fulneck) at Clayton 
1990  A. Smith (South Bradford) at Ghyll 
1991  G. Spence (Fulneck) at East Bierley 
1992  I Graydon (Bradford Moor) at Fulneck 
1993  K. Curran (South Bradford) at Bradford Moor 
1994  K. Curran (South Bradford) at Silsden 
1995  M. Birkett (Headley) at Headley 
1996  C. Anderson (Bradford Moor) at Rawdon
1997 M. Thompson (East Bierley) at Fulneck 
1998 Cancelled
1999 J. M. Sydney (Clayton) at Clayton
2000 A. J. Mawson (Silsden) at East Bierley
2001 H. P. Tyrer (Ghyll) at Ghyll
2002 I. Holdsworth (Fulneck) at Headley
2003 P. Cheetham (South Bradford) at Fulneck
2004 G. Stocker (Ghyll) at Ben Rhydding)
2005 A. R. G. Riley (Ghyll) at Rawdon
2006 N. Harker-Bell (Bradford Moor) at Bradford Moor                                                     
2007 P. Craig (Bradford Moor) at Headley
2008 K. Curran (South Bradford) at Clayton
2009 C. Benn (South Bradford) at South Bradford
2010 J. D. Hussain (Bradford Moor) at East Bierley
2011 D. Cockell (Ghyll) at Ghyll
2012 R. Simpson (East Bierley) at Rawdon
2013

B. Barker (Bradford Moor) at Headley

2014

J. Cartwright (Ben Rhydding) at Ben Rhydding

2015

C. Benn (South Bradford) at Fulneck

2016

A. Charles (Bradford Moor) at Bradford Moor

2017

M. Marston (Rawdon) at Ghyll

2018

C. Brown (Headley) at East Bierley

R. G. DRACUP TROPHY (Best Nett)

2004 A. Atkins (Ben Rhydding) at Ben Rhydding
2005 A. R. G. Riley (Ghyll) Rawdon
2006 R. Allan (Fulneck) at Bradford Moor                                                                      
2007 G. Parker (East Bierley) at Headley
2008 S. Stephenson (Clayton) at Clayton
2009 C. Benn (South Bradford) at South Bradford
2010 A. Lockwood (Ben Rhydding) at East Bierley
2011 D. Cockell (Ghyll)  at Ghyll
2012 T. Lockwood (Ben Rhydding) at Rawdon
2013 B. Barker (Bradford Moor) at Headley
2014 J. Cartwright (Ben Rhydding) at Ben Rhydding
2015 M. Scott (South Bradford) at Fulneck
2016 A. Charles (Bradford Moor) at Bradford Moor
2017 J. Wright (Ghyll) at Ghyll 
2018 C. Brown (Headley) at East Bielrey

 NINE HOLE COURSE TEAM CHAMPIONSHIP

1948 South Bradford at South Bradford
1949 Phoenix at Phoenix
1950 Rawdon at Rawdon
1951 East Bierley at East Bierley
1952

Skipton at Skipton

1953 Fulneck at Fulneck
1954 South Bradford at Clayton
1955 Bradford Moor at Bradford Moor
1956 South Bradford at South Bradford
1957 Rawdon at Rawdon
1958 Rawdon at Fulneck
1959 East Bierley at East Bierley
1960 South Bradford at Phoenix Park
1961 South Bradford at South Bradford
1962 Rawdon at Clayton
1963  Bradford Moor at Queensbury
1964 Skipton at SKipton 
1965

Bradford Moor at Bradford Moor 

1966 Bradford Moor at Queensbury 
1067 Ghyll at Ghyll 
1968 Rawdon at Rawdon 
1969 Clayton at Fulneck 
1970 East Bierley at Phoenix 
1071 Clayton at Clayton 
1972 Clayton at East Bierley 
1973 Bradford Moor at South Bradford 
1974 Skipton at Skipton 
1975 Rawdon at Bradford Moor 
1976 Rawdon at Ghyll 
1977 South Bradford at South Bradford 
1978 Clayton at Clayton 
1979 Clayton at Phoenix Park 
1980 Clayton at Bradford Moor 
1981 Rawdon at Rawdon 
1982 Clayton at Headley 
1983 Headley at Fulneck 
1984 Clayton at Ben Rhydding 
1985 Bradford Moor at East Bierley 
1986 Ghyll at Ghyll 
1987 Headley at Clayton 
1988 Bradford Moor at Bradford Moor 
1989 South Bradford at South Bradford 
1990 Fulneck at Silsden 
1991 Rawdon at Headley 
1992 Fulneck at Rawdon 
1993 South Bradford at Fulneck 
1994 Bradford Moor at Ghyll 
1995 East Bierley at East Bierley 
1996 Clayton at Clayton 
1997 South Bradford at Ben Rhydding 
1998 South Bradford at South Bradford 
1999 Clayton at Clayton 
2000 Silsden at East Bierley 
2001 Ghyll at Ghyll 
2002 Headley at Headley 
2003 South Bradford at Fulneck 
2004 Ghyll at Ben Rhydding 
2005 South Bradford at Rawdon 
2006 Bradford Moor at Bradford Moor                                                                
2007 Bradford Moor at Headley
2008 Clayton at Clayton
2009 Bradford Moor at South Bradford
2010 Rawdon at East Bierley
2011 Ghyll at Ghyll
2012 Rawdon at Rawdon
2013 Bradford Moor at Headley
2014 Ben Rhydding at Ben Rhydding
2015 South Bradford at Fulneck
2016 Rawdon at Bradford Moor
2017 Ghyll at Ghyll
2018 Ghyll at East Bierley

CHAMPION CLUB 

2012 Northcliffe at Northcliffe P. W. Akester, R. Gilgrass, R. I. Malloy J. Longbottom, T. Rae  148
2013

Northcliffe at Keighley R. Crowley, P. W. Akester, K. Cook, M. Goodhall, S. Williams             

139
2014 Skipton at Bingley St. Ives M. Berrisford, G. Smyth, D. Pethybridge, P. Smith, M. Tordoff   136
2015  The Manor at West Bradford G. Weighman, A. Drewery, M. Weighman, D. Cash, C. Thornley 135
2016  Skipton at Bracken Ghyll R. Nesbitt, D. Parker, M Ryder, D. Hey, M. Morgan  146
2017 The Manor at Woodhall Hills D. Wilkinson, D. Parker, M. Woolston, T. Palfreman, C. Sugden 142

CHARITIES FOUR-BALL MEDAL COMPETITION

1947 S. H. V. Hickson & F. W. Roberts (Bradford0 at Bradford                                                     136
1948

D. E. Cockcroft & P. W. Shaw (Northcliffe) at Hawsworth             

139
1949 T. Pearson& J. Huggins (South Bradford) at West Bowling   128
1950  J. A. Musgrave & J. G. Ogen (Keighley) at West Bradford 129
1951  G. V. Close & W. C. Walker (Bingley St. Ives) at Keighley 135
1952 H. Wright & C. Gill (Bradford Moor) at Bingley St. Ives 136
1953 J. Jell & S. Smith (Baildon) at Bradford Moor 127
1054 E. Foulds & R. V. Winterburn (Northcliffe) at Baildon  133
1955 N. F. Cowie & H. A. Barker (Shipley) at Northcliffe 134
1956 M. Nevins & S. Nevins (Baildon) at Shipley 134 
1957 F. T. Slade (Shipley) at Otley 126 
1958 K. Verity & J. W. Collier (Baildon) at Baildon 133 
1959 F. W. Greaves & B. Hardacker (Bingley St. Ives) at Bradford  134 
1960 A. Brear & W. Spencer (Baildon) at Baildon  132 
1961 W. Pulton & B. H. Mawson (Bingley St. Ives) at Northcliffe  129 
1962 K. Midgley & H. M. Mackay (Rawdon) at West Bradford 137 
1963 J. Denby & R. S. Mitchell (Keighley) at Shipley 138
1964 F. Marchbank & T. J. Wade (West Bowling) at Cleckheaton 131
1965 I. E. B. Dufton & M. F. Holdsworth (Shipley) at Otley 138
1966 P. Evans & M. Ridell (Shipley) at Keighley 131
1967 P. Beardsworth & F. Wild (Bradford) at Shipley  133
1968 M. I. Scarbrough & J. C. N. Lunb (West Bowling) at Bradford 132
1969 R. Mellor & A. B. Smith (Keighley) at Otley 132
1970 H. A. Barker & E. Robinson (Shipley) at West Bradford 130
1971  I. E. B. Dufton & G. M. Shaw (Shipley) at Otley  139 
1972  I. E. B. Dufton & C. Howroyd (Shipley) at Shipley  127 
1973  D. C. Walsh & C. P. Walsh (Otley) at Bradford   ? 
1974  C. Dowling & E. Whawell (Baildon)  130
1975  J. Ellis & A. J. Rennie (Baildon)  138 
1976 G. Elsworth & J. Novell (Otley) 131
1977 R. Aldersley & R. Weatherhill (Keighley) 130
1978 D. Mann & B. Kay (Baildon 66
1979 G. Stead & G. Stead (Woodhall Hills) 64
1980 K. Ackroyd & I. Helliwell (Bradford Moor) ?
1981 J. Hird & B Waterhouse (Headley) 65
1982 N. Waite & R. Carr (Bradford) 65
1983 R. J. Whiteoak & T. R. Withoak (Shipley) ?
1984 J. R. Mellor & K Hanson (Bradford) at Woodhall Hills 63
1985 P. Murden & M. Mitchell (Bradford) at Keighley  64
1986 F. W. Greaves & P. B. Leach (Bingley St. Ives) at West Bradford 72
1987 K. F. Foster & A. P. Moulds (Bingley St. Ives) at West Bowling 59
1988 S. Armstrong & B. Turner (Keighley) at West Bradford 59
1989 J. C. Varley & A. J. Longmate (Skipton) at Skipton 63
1990 R. Harding & C. Steward (Keighley) at Bingley St. Ives 64
1991 E. Thomas & P. O'Sullivan (West Bradford) at Baildon 62
1992 P. G. Morris & C. Jackson (West Bradford) 62
1993 S. Weatherill & A. Maidment (West Bradford) at Bradford 62
1994 T. Brushwood & P. Denning (Northcliffe) at Cleckheaton 58
1995 M. Wormald & S. Wormald (Keighley) at Woodhall Hills 60
1996 J. Shaw & P. Shaw (Keighley) at Branshaw 62
1997 S. Woodrow & D. Hudson (Keighley) at West Bowling 59
1998 C. Fordham & J. Lord (Northcliffe) at West Bradford 61
1999 G. Broom & R. Bennett (Bradford Moor) at Bingley St. Ives 62
2000 J. A. Lush & J. Currie (Keighley) at Skipton 61
2001 P. Andrews & C. Headley (Woodhall Hills) at Keighley 63
2002 P. Donelly & A. Walls (Woodhall Hills) at The Manor 68
2003 T. Gooding & J. Barnett (Baildon) at Hollins Hall 61
2004 J. Ryder & J. Halliday (Fulneck) at Silsden 53
2005 L. Cooper & A. Bentley (Baildon) at West Bradford 60
2006 C. McGrath & C. Bingham (Calverley) at Calverley  
2007 C. Dunn & J. Torbett (Woodhall Hills) at Woodhall Hills  
2008 S. Newlove & B Garside (Bradford Moor) at Baildon  
2009 D. Parker & C. Parker (Skipton) at Branshaw  
2010 M. Stanworth & J. Darcy (Northcliffe) at The Manor  
2011 C. Greenwood & G. Abbey (Branshaw) at Hollins Hall  
2012 P. Taylor & A. Tomlinson (West Bradford) at West Bradford  
2013 R. Windle & J. Teiti (Skipton) at Skipton  
2014 B. Thompson & R. Smith (The Manor) at Branshaw  
2015 V. Taheem & A. Moran (Bradford) at Baildon  
2016 Andrew Bottomley & P. Elliott (Woodhall Hills) at Woodhall Hills  
2017 A. Wilby & D. Wilby (The Manor) at Branshaw    

 





Created by intelligentgolf version 10.1.2
CONGU® is Copyright Council of National Golf Unions.